DÜĞÜN HAZIRLIĞI

Gelinlik
Damatlık
İç Giyim
Ayakkabı
Takı - Pırlanta
Alyans
Gelin Çiçeği
Güzellik - Bakım

DÜĞÜN ORGANİZASYONU

Düğün Konsepti
Mekanlar
İstanbul Düğün Mekanları
Düğün Salonları
Davet Organizasyon
Fotoğraf
Düğün Pastası
Detaylar

SİZE ÖZEL

Düğün Takvimi
Balayı
Gerekli Evraklar
Gerekli Kontroller
Dans Kursları
Davetli Listesi
Firma Rehberi

TAKI - PIRLANTA

Takı ve mücevher düğünde gelinin şıklığını arttıran ve onun cazibesini farklılaştıran en önemli aksesuardır. Takı ve mücevher sizin günlük görünümünüzden sıyrılıp farklı görünmenizi sağlar.Kullanacağınız takılar size doğal ve diğer insanların anlam veremediği bir şıklık katmalı. Hakiki inciler gelinin doğal tenini okşarken, hafif ışıltılı küpe, gerdanlık ya da bileklik vazgeçilmezlerdendir.

Takı ve mücevher seçerken yüz hizasından başlanmalıdır. eğer boynunuz kısa ise hacimli, takı ve zincirlerden vazgeçmelisiniz. Çünkü boynunuzu daha kısaymış gibi gösterir ve hiç estetik olmayan bir görünüme sahip olursunuz. Takılarınızı mümkün olduğunca göğüs üst hizasında ya da yakanın yüksek olan kısmında kullanmaya çalışın. İnce ve uzun boyunlu iseniz tercih etmeniz gereken takı modelleri tüm zincirler ya da boyna sıfır takılar olmalı. Bunların yanı sıra minyonsanız iri takılardan kaçınmalısınız, vücut yapınıza uygun olarak küçük ve kibar takılar kullanmalısınız.

Vücudunuzun üst kısmı daha dolgun ise uzun, iğneli, sarkık, birkaç halkadan oluşan zincirler ve büyük pandatif takılardan kaçınmalısınız. Bakışların sadece yüzünüzde toplanmasını sağlayacak yarı uzun veya kısa zincirler size en uygun olanlarıdır.

kaynak: gelinin ajandası